Přípravek Ibalgin 200 obsahuje léčivou látku ibuprofen, která patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které jsou odpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně. Ibuprofen zmírňuje bolest a zánět různého původu. Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení. Přípravek Ibalgin 200 se používá např. při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, bolestech po operaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání, jako je pohmoždění a podvrtnutí, dále při horečnatých stavech při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních. V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře (artritidě a artróze) nebo měkkých tkání pohybového ústrojí provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře. Přípravek je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let. Dětem do 6 let věku je určen ibuprofen v suspenzi (přípravek Ibalgin Baby). Balení obsahuje 24 tablet.
Co je srovnávací košík
Vyzkoušejte náš virtuální srovnávací košík. Jednoduše si porovnáte cenu celého nákupu. Zboží si do košíku postupně přidejte a pak se do něj podívejte. Jednoduše si srovnáte, kolik Vás celý nákup bude v jednotlivých lékárnách stát i s porovnáním dopravy.
skladem
skladem
skladem
skladem
skladem
skladem
skladem
Ibalgin 200 je lék obsahující účinnou látku ibuprofen, který patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID). Je určen k úlevě od bolesti, zánětu a horečky.
Účinky Ibalginu 200:
Protibolestný účinek: Pomáhá zmírňovat bolesti hlavy, migrénu, bolesti zubů, svalů a kloubů.
Protizánětlivý účinek: Snížení zánětu, což je užitečné při zánětech svalů, kloubů a dalších částí těla.
Antipyretický účinek: Pomáhá snižovat horečku.
Dávkování:
Dospělí: Obvyklá počáteční dávka pro dospělé je 1 tableta (200 mg ibuprofenu). V případě potřeby lze dávku zvýšit na 2 tablety (400 mg), ale maximální denní dávka by neměla překročit 1 200 mg ibuprofenu (6 tablet Ibalgin 200 mg).
Děti: Dětské dávkování by mělo být individuálně přizpůsobeno věku a váze dítěte, vždy pod dohledem lékaře.
Léky jako Ibalgin 200 se obvykle užívají s jídlem nebo mlékem, aby se snížilo podráždění žaludku.
Je důležité brát v úvahu, že Ibalgin 200 je léčivý přípravek a měl by být užíván podle doporučení lékaře nebo podle návodu k použití na příbalovém letáku. Před užíváním je vždy vhodné konzultovat se svým lékařem nebo farmaceutem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy, užíváte jiné léky nebo máte alergie.
Copyright© 2025, Nakupléky.cz všechna práva vyhrazena.
Vždy čtěte pečlivě příbalovou informaci. Jakékoliv použití léčivého přípravku konzultujte se svým lékařem nebo lékárníkem.
Informace na těchto stránkách neslouží ke stanovení diagnózy nebo léčebného postupu. Všechny informace o jednotlivých lécích jsou převzaty z databází prodejců. Nakupléky.cz nenese žádnou odpovědnost za správnost takových informací. Na těchto stránkách není realizován přímý nákup. V případě zájmu o koupi produktu bude uživatel vždy přesměrován do internetového obchodu vybraného prodejce.